شرکت کنترل و برق صنایع پارس (سهامی خاص) 
شرکت کنترل و برق صنایع پارس
 
شرکت کنترل و برق

درباره ما

شرکت صنایع پارس در سال 1366 توسط گروهی از مهندسین برق و کنترل تاسیس گردید. بنیان گذاران شرکت صنایع پارس از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف و با تجربه کار در پروژه های نیروگاهی و صنعت آب ( تصفیه خانه های آب و فاضلاب و ایستگاههای پمپاژ) و صنایع نساجی و صنعت نفت ،پالایشگاهی، هستند.


طراحی و مهندسی

از مهمترین ویژگی های شرکت صنایع پارس ، تخصص در طراحی شبکه های تولید و توزیع برق کارخانجات و موسسات صنعتی و تجاری بزرگ است. ما با ارائه بهترین و مناسب ترین و کم هزینه ترین راههای توزیع و تولید برق و با استفاده از مدرنترین تجهیزات حفاظتی و کنترلی، هرگونه نیاز برقی و کنترل صنعتی کارخانه های صنعتی و موسسات تجاری و پروژه های ساختمانی بزرگ در حال احداث را برآورده می کنیم. طرحهای توسعه و افزایش ظرفیت کارخانجات صنعتی و پالایشگاهها از دیگر عرصه های فعالیت شرکت صنایع پارس است.


کشتی ها و شناورها و پروژه های نیروگاهی

شرکت صنایع پارس از سال 1369 طراحی و ساخت تابلوهای برق دیزل ژنراتورها و سیستم پاراللینگ و حفاظت آنها برای کشتی ها را آغاز نمود و تاکنون ده ها پروژه طراحی و ساخت تابلوهای برق و کنترل و حفاظت را برای کشتی های مختلف اعم از یدک کش و لندینگ کرافت و Navy ، با موفقیت به انجام رسانیده است . ما همچنین در زمینه طراحی و ساخت تابلوهای برق و کنترل و حفاظت نیروگاههای برق دائم و یا اضطراری کارخانجات و سیستم های پاراللینگ اتوماتیک آنها با استفاده از PLC آمادگی کامل داریم.


انرژیهای نو

طراحی و ساخت تابلوهای برق انرژیهای تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی از جمله حوزه های فعالیت شرکت صنایع پارس است.


تابلو برق فشار متوسط و تابلو برق فشار ضعیف

صنایع پارس در طول بیست و شش سال فعالیت خود با طراحی و ساخت انواع تابلوهای توزیع برق فشار متوسط و فشار ضعیف در انواع ثابت و پلاگین و کشویی با استفاده از تجهیزات ساخت کمپانیهای برتر صنعت برق جهان از قبیل Siemens و ABB و Schneider توانسته است شبکه های توزیع و تولید و حفاظت و کنترل برق در هزاران کارخانه و موسسه و کشتی ایرانی را بخوبی راه اندازی کند .


تابلوهای کنترل و حفاظت

افتخار میکنیم که تابلوهای کنترل و حفاظت ساخت صنایع پارس ، صدها مورد کنترل فرآیندهای صنعتی و نیروگاهی و حفاظت بسیاری از شبکه های برق در کارخانجات و کشتی های ایرانی را بر عهده دارند. ساخت تابلوهای کنترل دارای میمیک دیاگرام موزاییکی برای اتاقهای کنترل از دیگر زمینه های فعالیت شرکت صنایع پارس است.


بانکهای خازنی اصلاح ضریب قدرت

صنایع پارس طراحی و ساخت بانک و یا بانکهای خازن اصلاح ضریب قدرت برای صدها کارخانه در حال ساخت را بر عهده داشته است و اطمینان داریم که در صورت انجام سرویس و نگهداری درست ، هیچکدام از این کارخانه ها دیگر هزینه ای بعنوان جریمه بهای برق راکتیو ، پرداخت نخواهند کرد. اصلاح ضریب قدرت کارخانه های بزرگ در حال کار که ضریب قدرت آنها پایین است و جریمه برق راکتیو می پردازند را بخوبی انجام می دهیم . کافی است صورتحساب برق مصرفی و نقشه تابلوی اصلی برق کارخانه را به ما بدهید.


سرعت عمل

از دیگر توانایی های شرکت صنایع پارس که ما را از شرکتهای همکار متمایز می سازد ، قدرت مانور و سرعت عمل بالای شرکت در انجام طرحهای دارای زمان کوتاه است. بارها توانسته ایم پروژه های در حال راه اندازی و با زمان محدود را با سرعت عمل و کیفیت بالا به سرانجام برسانیم.


نوآوری در طرح

با توجه به مطالب بیان شده فوق ، پیش و بیش از آنکه خود را سازنده تابلوهای برق و کنترل بدانیم ، شرکت صنایع پارس را طراح شبکه های تولید و توزیع برق و ارائه کننده راه حلهای مناسب برای برق کارخانجات و موسسات در حال احداث می دانیم و بر این باوریم که طرح مناسب که بر ایده های نو و اندیشه پویا استوار باشد همواره بر طرحهای کلیشه ای قدیمی و از پیش آماده شده برتری دارد . بهمین دلیل در طول بیست و شش سال تلاش شرکت صنایع پارس موارد زیادی پیش آمده که نقشه های تابلوهای برق پروژه ای خاص از سوی شرکت صنایع پارس مورد بازبینی و نقد و اصلاح قرار گرفته و سرانجام پیشنهاد جایگزین صنایع پارس به اجرا گذاشته شده است.


کاتالوگ محصولات

تابلوهای برق ساخت صنایع پارس هم اکنون در کارخانه های مختلف در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و ریسندگی و نساجی و آب و فاضلاب و مواد غذایی و تولیدات صنعتی دیگر در جای جای کشور پهناور ایران وظیفه سویچینگ و حفاظت را بخوبی انجام می دهند. اسکلت بندی اصلی تابلوهای فشار ضعیف و کنترل و حفاظت شرکت صنایع پارس بر طرح MNS کمپانی ABB استوار است . تابلوهای فشار ضعیف LVPI اکثر مزایای طرح MNS را در خود دارند با این تفاوت که ما با تمهیداتی که اندیشیده ایم محصولات سایر کمپانی های بزرگ غیر از ABB را نیز از قبیل Schneider و Siemens و Moller در تابلوهای LVPI نصب می کنیم .


 
سوابق